Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 107 komentarzy

Maciej Ł.

Maciej Ł. - Radca prawny.

Moje komentarze

 • Wyludnienie Niemiec
  Liczba 8 milionów jest przesadzona. W każdej miejscowości w Polsce musiałoby ubuć przeciętnie 20% mieszkańców. Niemcy niech popatrzą na siebie. Co się dzieje w miastach byłego NRD od 20 lat.
  Wyludnienie Polski
 • @Zdzich 00:25:26
  Czy wie Pan, co jest przyczyną, że domy są takie tanie?
  Fenomen Szwecji
 • @Zdzich 03:05:03
  Kuzyn pracował w Norwegii i mówił, że Norwedzy mieszkają przeważnie w domkach i mają duże auta - głównie lepsze marki, AUDI, VOLVO. Dużo terenówek. Kolega pracował w Finlandii i też mówił o dobrobycie. Tak więc argument o 2 pokojach, to dla mnie novum. To jest sprawdzona informacja?
  Fenomen Szwecji
 • Pamiętamy!!!
  To, co cieszy, to fakt, że u nas w Wielkopolsce pamięta się o nim. W moich okolicach nie ma miasta, ani gminy, gdzie nie byłoby jakichś uroczystości/obchodów związanych z powstaniem.
  Wielko-Polskie zwycięstwo
 • Do RomanKa
  Chciałem odpowiedzieć na komentarz i przypadkowo go usunąłem. Pisał Pan, aby spojrzeć na preferencje wyborcze Małopolski i Wielkopolski.

  Uważam, że jedną z przyczyn takich różnic jest przysyłanie dużej liczby spadochroniarzy do Wielkopolski, w tym Poznania oraz właśnie brak znanych polityków z części sceny politycznej. W Krakowie ma kto robić politykę. W Poznaniu np. PiS nie ma już takich osobistości. Swego czasu startowała u nas Zyta Gilowska z Lublina. Jak startował Czarnecki, to w radiu badali, czy zna słowa z gwary poznańskiej.
  Więcej Wielkopolski w Polsce
 • @Astra 15:19:29
  Chodziło mi bardziej o niewykorzystany potencjał dużego regionu.
  Więcej Wielkopolski w Polsce
 • Czego chcą Polacy
  Spójrzmy na historię Polski. Przez kilka wieków nie potrafiliśmy poradzić sobie z najazdami pruskimi. Wyręczyliśmy się Niemcami, któzy zbudowali sobie w 200 lat spore państewko a później przyszło nam za to zapłacić.

  Przez wiele wieków pozwalaliśmhy na najazdy tatarskie. Tyle ich było. Stale nas grabili i stale przychodziło się przed nimi bronić. A ile lat potrzebowała Rosja, aby zrobić z tym porządek?

  Zamiast rozszerzać katolicyzm na wschodzie, stworzyliśmy Rusinom kościół narodowy. Efekty przyszły w XX w., szczególnie w latach 40-tych na Wołyniu.

  Czytałem, że nawet bp. Ignacy Krasicki brał lapówki od króla pruskiego.
  Czy Niemcy po stu latach wygrały I wojnę światową?
 • Nie jest tak źle.
  Nie miałbym aż tak wielkich obaw. Niemcy wymierają a imigranci spoza Europy nie ulegną germanizacji. Kwestia parcia na wschód została więc załatwiona na polu demograficznym. Jeśli Niemcy nie mają ludzi do utrzymania terenów na zachód od Łaby, to co tutaj mówić o terenach na wschód od Odry.

  Faktycznie jesteśmy zapleczem gospodarczym Niemiec, ale w zachodnich koncernach są na ogół dużo lepsze warunki pracy i zarobki, niż w polskich firmach, szczególnie drobnych. W firmach niemieckich nie ma kantowania na ZUS-ie, badaniach lekarskich, szkoleniach BHP, urlopch, itd.

  Siła niemieckiej gospodarki to po częći wynik ich ciężkiej pracy. Dlaczego Francuzi nie potrafili tego osiągnąć? Ani Włosi? Ani Hiszpanie?

  Niemcy nie opanowali handlu światowego, ani świata finansów.

  Dużo winy ponoszą sami Polacy. To, że zachód korumpował Polaków w czasie transformacji, to zło zachodu. Ale, to że Polacy brali łapówki i sprzedawali tanio co się dało, uchwalali ustawy typu o NFI, to za to ponosi odpowiedzialność całe pokolenie Polaków. Politycy to nie są ludzie z Księżyca. Gdzieś wyrośli. Ktoś ich tak wychował. Ktoś ich wybrał.

  To, że część mediów robiła wodę z mózgu, to jest wina ludzi z mediów, ale ten, który na to sobie pozwolił też ponosi odpowiedzialność.
  Czy Niemcy po stu latach wygrały I wojnę światową?
 • Zdrajca to zdrajca.
  Czytałem Galla Anonima i ja mu wierzę. Wyraźnie nazwał czyn Św. Stanisława zdradą. Rodzaj kary oraz reakcja Kościoła w obronie biskupa nie zmienia tego faktu.
  Bolesław Szczodry, porywczy morderca czy wielki władca?
 • Spadochroniarze nad Wielkopolską
  Witam. Piszę z zachodniej Wielkopolski. Zgodzę się, że na Ziemiach Odzyskanych był nadmiar PGR-ów a tam, gdzie są PGR-y tam jest większy elektorat lewicowy. A kto z lewicy przesuwał się nawet na prawo, to co najwyżej na PO. Ziemie te zostały mocno przefiltrowane komunistycznymi eksperymentami.

  Natomiast co do Wielkopolski, to trochę rozjaśnię. Kto budował PiS w Poznaniu? Libiccy. A gdzie teraz są? W PO. Kto zostaje posłem z PiS-u w okręgu pilskim - głównie tzw. spadochroniarze. Kraczkowski z Warszawy. Górski z Poznania. Szałamacha też chyba nie jest człowiekiem z okręgu pilskiego A ludzie chcą głosować na kogoś z regionu. SLD, PO i PSL takich mają. Ktoś, kto mieszka w regionie, zawsze będzie bliżej ludzi. Taki człowiek ma większe możliwości i często chęci udzielać się w regionie i głosić swe poglądy.

  Głownym błędem PiS-u jest przysyłanie tzw. spadochroniarzy. No i nie promowanie nikogo z Poznania. Kto z Poznania był kiedykolwiek ministrem w rządzie prawicowym, poza min. Pałubickim w latach 90-tych?
  Dlaczego na terenach poniemieckich dominują wyborcy PO?
 • @powiew świeżości 23:54:41
  Zgadzam się, że dobrobyt może szkodzić. Niemcy mają dobrobyt i wymierają. Ważniejsze są zwyczaje, czynniki kulturowe. Jednak warunki mieszkaniowe są najważniejsze z czynników materialnych. Na stronie, na który podał Pan link, jest tabelka o średnim wieku, kiedy ludzie kupują dom, mieszkanie. W Polsce dość późno - około 30 roku.
  Dużo dzieci nie będzie!
 • Magia słowa
  Oceniamy czyn, nie człowieka. Dla mnie to są trochę sztuczki słowne. Niektórzy są magikami słowa. Jeśli oddzielić czyn od człowieka, to by znaczyło, że nie można nikomu przypisać winy. Potępieniu podlegałoby wyłącznie działanie a podmiot sprawczy byłby poza osądem. To byłoby nielogiczne.

  Jak najbardziej popieram Panią. Uważam, że to co bardzo szkodzi w dzisiejszych czasach, to brak ostracyzmu.
  Św. Augustyn i Bauman
 • SKOK a bank
  Wytłumaczcie mi w czym konto w SKOK-u jest lepsze od konta w banku pod względem finansowym. Przeglądałem swego czasu, gdzie by przenieść konto. Interesują mnie: przelewy bez opłat, dostęp do bankomatów i oprocentowanie środków inne niż 0,10%. Znalazłem banki, które oferują takie warunki, ale wśród SKOK-ów nie znalazłem.
  Przez 20 lat nikt nie stracił w SKOK złotówki
 • @Lukero 10:58:04
  Dać komuś życie, tylko po to, aby w wieku 5-10 lat zmarł w cierpieniach w czasie epidemii... To jest miłość?
  Premier Clemenceau o Trójcy Św.
 • @circonstance 23:14:55
  Ale gdzie tu jest sprawiedliwość. Jak ktoś miał pecha urodzić się we wsi obok, to zmarł na dżumę. Inny - może bardziej grzeszny - mieszkał tam, gdzie był obraz i przeżył.

  W ogóle trudno dostrzec miłość Boga do ludzi, gdy ludzie umierają zbiorowo w czasie epidemii, też dzieci.

  Czy my nie próbujemy na siłę tłumaczyć, czegoś, co z gruntu jest niesprawiedliwe i złe? A może Bóg nie jest sprawiedliwy i nie kocha ludzi?
  Premier Clemenceau o Trójcy Św.
 • Kazania
  Dlaczego nie podejmuje się takich tematów na kazaniach a tylko na zamkniętych sympozjach?
  Sympozjum w Krakowie: Społeczne panowanie Chrystusa Króla
 • @Paweł Tonderski 09:09:34
  Nie chodzi o to, co ja myślę, ale co myśli ogół społeczeństwa, czy po prostu elektorat.
  Dla Polaków, aby nie tracili DUCHA!
 • @sceptyczny 17:27:30
  Dobre. Nie wiedziałem tych szczegółach.

  Pozdr.
  Ranking błędów narodowych
 • @Paweł Tonderski 20:40:50
  Jest np. stowarzyszenie Ruch Obywatelski Polski Śląsk. Można by na jego bazie rozwinąć skrzydła i stać się przeciwwagą dla RAŚ
  Czy Śląsk jest polski, niemiecki, czeski czy "narodu" śląskiego?
 • @Paweł Tonderski 22:56:38
  Wydaje mi się, że polskość Śląska mogą uratować tylko sami ślązacy. Należy zorganizować ruch konkurencyjny do RAŚ. Coś w stylu Polski Śląsk. Ruch taki też startowałby w wyborach samorządowych. Osoby z szeroko pojętego obozu patriotycznego powinny wejść w jego struktury. Inne regiony Polski wsparłyby go finansowo. Jest jeszcze kwestia jego nagłośnienia.
  Czy Śląsk jest polski, niemiecki, czeski czy "narodu" śląskiego?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31