Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 107 komentarzy

Maciej Ł.

Maciej Ł. - Radca prawny.

Niemcy umierają!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Urbaniści prognozują, że za 20 lat w byłej NRD zniknie nie tylko wiele osiedli, ale i całe miasta.

 


 

Obecnie prawie co piąty obywatel RFN nie jest narodowości niemieckiej, przy czym liczba muzułmanów sięga 3,4 mln. Wschodnie landy wyludniają się i starzeją. Urbaniści prognozują, że za 20 lat w byłej NRD zniknie nie tylko wiele osiedli, ale i całe miasta.


 

Społeczeństwo niemieckie nawet po przegranej wojnie miało szanse odzyskać swój impet i na płaszczyźnie gospodarczej uczyniło to, stając się światową potęgą. Jednak ogromne zmiany obyczajowe w II połowie XX w., zwłaszcza po 1968 r., sprawiły, że Niemców dotknął głęboki kryzys demograficzny. Liliana Sonik informuje czytelników „Dziennika Polskiego”, że:


 

w Niemczech 34 proc. kobiet z tytułem magistra, a poniżej 49. roku życia, nie ma dzieci w ogóle. Innymi słowy, co trzecia dobrze wykształcona Niemka nie ma dziecka i prawdopodobnie już go nie będzie miała. A z tych, które zdecydowały się na macierzyństwo, aż dwie trzecie ma tylko jedno dziecko”.


 

W dzisiejszych Niemczech na ponad 82 mln ludności, tylko ok. 75 mln posiada obywatelstwo niemieckie. Wśród nich ok. 7 mln posiada dwa obywatelstwa lub nie urodziło się w Niemczech, ale posiada niemieckie obywatelstwo lub język niemiecki nie jest ich językiem ojczystym. Bądźmy szczerzy: naród niemiecki od około 30 lat wymiera w szybkim tempie. Niemcy Zachodnie stają się powoli wieloetniczną mozaiką a landy byłej NRD pustoszeją. Dostrzega to chyba każdy, kto był w Niemczech.Wg tygodnika „Wprost” nr 32/2003:


 

(...) z Cottbus od czasu zjednoczenia wyprowadziło się 18% mieszkańców. W 1930 r. w Lipsku żyło 720 tys osób, w czasach NRD 500 tys., dziś zaledwie 450 tys. Najbardziej wyludnione są miasteczka w pozbawionym przemysłu pasie wzdłuż polskiej granicy i te, w których zamknięto wielkie fabryki. Z położonej niedaleko granicy z Polską Hoyerswerdy wyjechało na zachód ponad 23% mieszkańców”.

 

Jak podaje Oliver Samson nawww.dw-world.de(Kwitnące krajobrazy – procesy demograficzne we wschodnich Niemczech z 21.01.2009 r.):


 

według oficjalnych szacunków liczba ludności Niemiec wschodnich zmniejszy się do roku 2050 co najmniej o połowę.(...) Saksonię opuszcza rocznie więcej niż 20 tysięcy osób, co odpowiada likwidacji jednego małego miasta w roku.(...) Zmiany, które zachodzą na wschodzie dokumentują tylko w przyśpieszonym tempie, to co już wkrótce dotyczyć będzie, np. regionów Północnej Hesji lub Północnej Bawarii”.

 

Czy taka sama przyszłość czeka Polskę za 30 lat? Na razie wszystko wskazuje, że tak.

 

Poniżej dane o liczbie ludności kilku miast niemieckich:

 

 

KOMENTARZE

 • Polacy wykupują Görlitz
  Polecam:
  http://beatrycze.nowyekran.pl/post/42049,polacy-wykupuja-g-rlitz
 • Jechałem po obu stronach granicy zachodniej i polska strona wygląda jak wymierająca nędza.
  Po niemieckeij stronie nie widać żadnego opustoszenia.
  Szokujący jest stan ich domów, dróg i miast - nie nowe, ale zadbane.
  Szokujące było szczególnie to że chyba nie było po drodze anij ednej dziury czy nieprzyjemnej nierówności na drodze.
 • @NUS 20:47:29
  Infrastruktura jest, ale ludzi coraz mniej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031