Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 107 komentarzy

Maciej Ł.

Maciej Ł. - Radca prawny.

Premier Clemenceau o Trójcy Św.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"...Och, ocaliła od dżumy – ironicznym tonem odpowiedział Clemenceau – A czemuż Trójca Święta dopuszcza szerzenie się dżumy gdzie indziej?”

 

Stanisław Cat - Mackiewicz, „Europa in flagranti”, Aleksandra Niemczyk and Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Uniwesitas, Kraków 2012, s. 220-221:


 

„(...) Kiedyś, kiedy władze municypalne witały go w Karlsbadzie, Clemenceau spojrzał na pomnik wzniesiony na cześć Świętej Trójcy i nie mógł się powstrzymać od niesmacznego dowcipu:


 

 • Czy to „tir aux pigeons”? - zapytał burmistrza.

 • Nie – spokojnie odpowiedział burmistrz – to nie jest „tir aux pigeons”, lecz pomnik wzniesiony przez wdzięczność dla Trójcy Świętej, która niegdyś ocaliła miasto nasze od dżumy.

 • Och, ocaliła od dżumy – ironicznym tonem odpowiedział Clemenceau – A czemuż Trójca Święta dopuszcza szerzenie się dżumy gdzie indziej?”


 

Premier Clemenceau zadał pytanie, które zadaje sobie często wiele osób. Dlaczego Bóg dopuszcza zło i cierpienie. Mnie osobiście łatwo zrozumieć zło wywołane bezpośrednio przez człowieka – wojny, kradzieże, ucisk, zniewolenie, itp. Skoro Bóg dał ludziom wolną wolę, to nie może ingerować za każdym razem, kiedy ktoś czyni zło. Jednak jest też taki rodzaj cierpienia, który wynika z natury tego świata: cierpienie wywołane wskutek chorób. Za niektóre choroby również odpowiada człowieka, ale wiele wynika z obecności wirusów, czy bakterii w przyrodzie. Epidemie, takie jak dżuma, cholera, tyfus, i inne są wpisane w nasz świat. Jeżeli ktoś cudem zachowa zdrowie i przetrwa ciężką chorobę, często dziękuje za to Bogu. Jest również wiele przypadków, kiedy święci czynili cuda, albo kiedy dochodziło do cudów po ich śmierci. Jednak cuda dotyczyły nielicznych a wielu jednak umierało w cierpieniach. Co z tego, że cud dotknął jednego zadżumionego, jeśli w tym samym czasie zmarły tysiące innych zadżumionych? Ludzie dziękowali Bogu, gdy kto przeżył, ale nie obarczali Boga za to, że pozwolił na śmierć tysięcy innych. Premier Clemenceau zapytał o to? Może znane mu były poglądy gnostyckie... Jak Państwo odpowiedzieliby na pytanie premiera Clemenceau?

 

KOMENTARZE

 • ani jedno słowo w Biblii
  „ Nawet jedno słowo o Trójcy nie znajduje się w całej Biblii ( .. ) Boga poznajemy przez Chrystusa, a nie przez nasze zarozumiale koncepcje filozoficzne „ ( Miguel de Servet )
 • @
  "Ja zabijam i Ja sam ożywiam, Ja ranie i Ja sam uzdrawiam i nikt z mojej ręki się nie uwolni."

  "Ja wyświadczę łaskę komu chce wyświadczyć i okaże miłosierdzie temu komu je chce okazać."

  PP 32:39
  i
  Rz 9:15/ Wj 33:19
 • @roux 22:48:54
  Trochę się Serwet mylił, bo ''Trójca'' to nazwa umowna dla Ojca, Syna i Ducha, a te Osoby występują w Biblii wiele razy.
 • @Maciej Ł.
  Nie jest tak, że niezbadane są wyroki Boskie. Da się je zbadać, ale każdy przypadek jest inny. Są np. takie przypadki, że Maryja chroni pewne miejsca, gdzie ludzie wiele się modlą do niej o wstawiennictwo. Historycy badali, dlaczego w jednej wiosce na całą okolicę nie było ani jednego przypadku dżumy, choć wokół wszyscy marli. W tej wiosce był cudowny obraz Maryi, w miejscu gdzie kiedyś się objawiła, i kilka razy pod rząd uratowała wieś. Są ponadto ludzie, których chroni błogosławieństwo Boga na które zasłużyli ich przodkowie. Wiele jest przyczyn, ale nie o to chodzi.

  Główną sprawą jest podejście do śmierci. Smierć ciała nie jest największym nieszczęściem do tego stopnia, by go brać za perspektywę widzenia.
  Dla chrześcijanina śmierć to zysk, a poganie muszą pocieszać się z tym życiu i szukać dla siebie innych sensów zycia, zawsze niedoskonałych.
 • @circonstance 23:14:55
  To powiedz mi jak 'maryja' bronić może kogoś przed wolą Boga, który każdemu wyznaczył czas?
 • @
  BEZCZELNOŚĆ APOSTOŁA PAWŁA NA TEMAT TRÓJCY!

  Trudno jest wchodzić w dyskurs z Apostołem Pawłem na temat tak zwanej trójcy.

  Ten Boży uczeń ma czelność pisać w swoim Pierwszym Liście do
  Koryntian, że:

  „6 dla nas istnieje TYLKO JEDEN BÓG, OJCIEC, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, ORAZ JEDEN PAN, JEZUS CHRYSTUS, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy”.

  http://www.nonpossumus.pl/ps/1_Kor/8.php

  8/6

  Doprawdy, znajomość Pism przez Pawła jest mizerna zapewne, ponieważ tenże głosi, że dla człowieka wierzącego sens ma tylko poznanie Boga Ojca i Pana Jezusa.

  Dlaczego Apostoł Paweł zapomina o trzeciej boskiej osobie, zwanej Bogiem Duchem Świętym?

  Hm… To bardzo ważne i ciekawe pytanie!


  http://s6.ifotos.pl/img/obcite-ko_nxrpehh.jpg
 • Idź precz, masonie, tam gdzie twój kumpel Narutowicz, Lenin, masoński prezydent Meksyku...
  ...mordercy chrześcijan i Słowian!
  - tak należało było odpowiedzieć temu masonowi Clemanceau. Li i jedynie. WASP-owska kreatura i satanistyczna agentura.
 • @circonstance 23:14:55
  Ale gdzie tu jest sprawiedliwość. Jak ktoś miał pecha urodzić się we wsi obok, to zmarł na dżumę. Inny - może bardziej grzeszny - mieszkał tam, gdzie był obraz i przeżył.

  W ogóle trudno dostrzec miłość Boga do ludzi, gdy ludzie umierają zbiorowo w czasie epidemii, też dzieci.

  Czy my nie próbujemy na siłę tłumaczyć, czegoś, co z gruntu jest niesprawiedliwe i złe? A może Bóg nie jest sprawiedliwy i nie kocha ludzi?
 • @Maciej Ł. 08:59:03
  A jeśli Bóg nie kocha wszystkich ludzi, a tak jest, to czyni go toniesprawiedliwym? Jak czyni Boga niesprawiedliwym to że komuś dał życie? Wszystkie naczynia należą do Niego.
 • @Lukero 10:58:04
  Dać komuś życie, tylko po to, aby w wieku 5-10 lat zmarł w cierpieniach w czasie epidemii... To jest miłość?
 • @Maciej Ł. 12:46:11
  Nie wszystkich Bóg kocha, ale kogo kocha to karze i ćwiczy. Największą miłością obdarzył Chrystusa i na niego zesłał największe cierpienie za swoją kongregacje. Dobra tego świata i przyjemności tego świata należą tylko do świata.
 • @Lukero 12:51:25
  "nie wszystkich Bog kocha"

  Piotr twierdzil odwrotnie ze Bog kocha wszystkich.
  W 2 liscie Piotra jest napisane ze Bog jest cirpliwy gdyz chce by sie wszyscy nawrocili...jezeli chce by wszyscy zostali uratowani to tylko dlatego ze wszystkich kocha.
  Tyle co do zdania 'Piotra' w tym temacie.

  Ale spojrzmy na to co Ty twierdzisz szerzej w kontekscie nauk Jezusa.

  Jezeli Jezus, czlowiek, syn bozy, przedstawiony jako czlowiek doskonaly naucza by kochac wszystkich bliznich a nie tylko tych ktorzy i nas kochaja dodajac ze tak czynia poganie, to jak Bog, ktory jest doskonaly
 • @eonmark 14:05:02
  to jak Bog ktory jest doskonaly mialby kochac tylko tych ktorzy i Jego miluja?
  Czyz tak nie czynia poganie?

  Jezus nauczal zebysmy kochali rowniez tych ktorzy nienawidza dodajac pytanie czym jest bowiem kochac tylko tych ktorzy i nas kochaja.
  O ile czlowiekowi jest trudno i najczesciej nie daje rady kochac wrogow, o tyle Ojciec w niebie jest przeciez doskonaly i nie wymagal by od czlowieka tego czego sam niebylby w stanie uczynic.
  Bog przeciez nie jest hipokryta.

  "Bog jest Miloscia" zobowiazuje bezgranicznie tak jak milosc nie zna granic.
 • @eonmark 14:05:02
  "W 2 liscie Piotra jest napisane ze Bog jest cirpliwy gdyz chce by sie wszyscy nawrocili."


  Nie ale to nie prawda, słowo 'was' wers 9 jest w codex alexandrinus który jest codexem złym. W innych jest słowo nas - czyli Piotr pisze żę Bóg nie chce nas stracić i nie chce NIEKTÓRYCH zgubić. Mówi to do prześmiewczych. wers 3

  Zresztą przeczytaj 2 rozdział: wersy 1,9,12,17 A najlepiej cały rozdział.

  Niesprawiedliwi:
  Sporwadzą na siebie rychłą zgubę, są nierozumnymi zwierzętami PRZEZNACZONYMI z natury na ZAGŁADĘ są to źródła bez wody czeka ich mrok ciemności.

  Nie właściwa wersja jest w tekście bizjantyjskim i Textus Receptus. Chyba że Piotr ma szybkie zmiany nastroju.
  CA jest największym kłamstwem, nawet część ewangelii usunęli.


  Tak naucza Chrystus
  " (9) Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi." Jana 17

  18) Nie mówię o was wszystkich. Ja wiem, których wybrałem Jana 13

  (26) Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Jan 10
  "63) Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda." Jan 6 I rzdz 3 = Bóg daje Ducha.
  itd. itd.

  Droga Chrystusa to droga którą przeszli Izraelici przez morze. Tylko Duchowa. Nikt inny nie przejdzie.
 • @Lukero 15:56:49
  I Chrystus także w Ewangelii Jana odpowiada kim są Ci wszyscy:

  " (44) Nikt nie może przyjść do Mnie, JEŻELI go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. (45) Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy(gr. pas) będą uczniami Boga.

  A tu jest warunek kto to jest wszyscy:
  Każdy(gr. Pas), kto OD OJCA usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. "

  Wszyscy - pas - to Ci których ożywił Ojciec.  "(26) Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. (27) Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną (28) i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (29) Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. ' Jana 10

  Dziękuję za uwagę.
 • @Lukero 16:02:58
  W Interlinearce w 9 wersie 3 akapitu 2 listu piotra slowo wszyscy tlumaczone jest z 'pantas' co bezwzglednie znaczy 'wszyscy'.

  Mowisz ze ten czy tamten kodeks jest niedobry, zmanipulowany a nie widzisz manipulacji tuz przed nosem.

  Moze powinien istniec jakis aneks ktory stwierdza ktore z 'oryginalow' sa naprawde nieykniete?
  Rzecz jasna taki aneks bylby Swiety i Niemylny.

  Narazie pozostaje Twoje Wybiorcze slowo.


  Oczywiscie rozumiem ze w Bibli jest mnostwo przykladow tekstow ktore dosc jasno okreslaja ze Nauki Jezusa maja trafiac do wybranych, do wlasciwych owiec i nie wszyscy zostana zaakceptowani tylko nad jednym sie nie pochyliles omijajac najwiekszy z logicznych bledow.

  Jak Jezus moze nauczac by kochac wszystkich, lacznie z adwersarzami a jednoczesnie Ojciec ktory slowami Jezusa jest doskonaly, wszystkich nie kocha a nawet nie kocha wiekszosci...?


  To jest oczywista hipokryzja gdyz Jezus wymaga od ludzi tego czego wyrzeka sie Bog.

  Piotr pozatym mowi o wszystkich a ne o wybranych.
 • @eonmark 18:05:01
  Wierz w co uważasz ja wierze w co wierzę. Podałem Ci przykłady z tekstu dlaczego tak jest. Nie zasłaniam się samym kodexem. Miłego dnia.
 • @Lukero 18:15:19
  A i nie mówi wszystkich, tylko niektórych ;)
 • @Lukero 18:16:05
  "A i nie mówi wszystkich, tylko niektórych ;)"

  Ciekawe co sprawia ze widzisz w cytacie Piotra slowo ' niektorych' ale nie chcesz zobaczyc slowa 'wszystkich'...

  Spojrz wiec raz jeszcze:


  " 9 Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia."
  2 Pio 3:9

  Powyzsze zdanie jest proste w sowjej konstrukcji.
  Piotr informuje ze w dalekiej przyszlosci niektorzy ludzie beda szydzic sobie z obietnic 'dnia sadu'...
  Poucza wiec zeby niektorzy nie mysleli ze Bog zwleka tylko ze jest cierpliwy - zeby wlasnie 'niektorych' nie zgubic, ale uratowac 'wszystkich'...


  Oryginal z Biblii Interlinearnej uzywa slow ( 'tinas') na 'niektorych' oraz ('pantas') na 'wszystkich'.


  http://biblehub.com/text/2_peter/3-9.htm
 • @eonmark 19:37:19
  Nie zgubić niektórych znaczy, nie zniszczyć małej garstki.

  Dziwię się że nie widzisz niektórych ;) Piotr przez cały list pisze że reszta to nierozumne bestie przeznaczone na zagładę. Źródła bez wody, czyli bez Chrystusa a bez Niego życia nie ma.
 • @eonmark 19:37:19
  I dałem Ci cytata z Jana do kogo odnoszą się wszyscy. Wszyscy to Ci którzy przyjmą naukę. Reszta nie została przyciągnięta przez Pana.
 • @Lukero 18:15:19
  "Nie zasłaniam się samym kodexem."

  Na jakiej podstawie klasyfikujesz jedno jako 'oryginalne' a drugie jako 'manipulacje'?

  Najciekawsze i najbardziej nielogiczne jednak ominales i nie podjales zmierzyc z kontrastem nauk Jezusa a wlasnymi wnioskami...

  " 32 Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to dla was wdzięczność?9 Przecież i grzesznicy miłość okazują tym, którzy ich miłują. 33 I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to dla was wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. 34 Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to dla was wdzięczność? I grzesznicy grzesznikom pożyczają, żeby tyleż samo otrzymać. 35 Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. 36 Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. "
  Luk 6:32-36
  Bog oczekuje od swoich dzieci bysmy kochali tych ktorzy nas nienawidza, uczy bysmy kochali swoich adwersarzy, i ze jestesmy grzesznikami jezeli kochamy tylko tych ktorzy nas kochaja.


  Pytanie wiec jest takie:

  Dlaczego mialby Bog uczyc nas bysmy kochali tych ktorzy nas nie miluja a jednoczesnie nienawidzilby tych ktorzy nie miluja Jego?
 • @eonmark 19:48:39
  Bóg nie nienawidzi w taki sposób. Bóg pokochał w sensie że dał jednym wieczne życie a drugim nie. Oczywiście że nie mamy nienawidzić innych bo czemu? Wszystko jest od Boga i każdy wypełnia Jego plan. Nie muszę się z tym mierzyć i usprawiedliwiać Boga.

  Sam Chrystus mówi że On i Ojciec ożywiają kogo chcą w Ew. Jana, a w Torze mówi że on daje łaskę komu chce i komu mu się podoba.
  A w Izajaszu Pan mówi że jego umysł nie jest jak nasz umysł i my inaczej myślimy.


  Człowiek nie ma rozumieć Boga, ma mu wierzyć.
 • @Lukero 19:42:42
  "I dałem Ci cytata z Jana do kogo odnoszą się wszyscy. Wszyscy to Ci którzy przyjmą naukę. Reszta nie została przyciągnięta przez Pana."  "18 A zatem, jak przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich ludzi wyrok potępiający, tak czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie. 19 Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwym"
  Rzym 5:18-19
 • @eonmark 19:57:19
  Aha, że wszyscy to cały świat?
 • @Lukero 19:53:16
  "Bóg nie nienawidzi w taki sposób. Bóg pokochał w sensie że dał jednym wieczne życie a drugim nie."

  Naprawde nie dostrzegasz w powyzszym falszu?

  Cala Bibli traktuje z obsesja sprawe 'zbawienia' tak by ludzie mogli sie cieszyc zyciem wiecznym.Jest to wrecz swiety gral i najwiekszy dar jaki czlowiek moze otrzymac, a Ty piszesz ze Bog pokochal tych ktorym ten obsesyjnie gloszony w Biblii jedyny dar odmawia?


  "Oczywiście że nie mamy nienawidzić innych bo czemu?"

  Nierozumiem, upewniasz sie ze jest to wlasciwe?
  Chyba kazdy normalny czlowiek wie ze jest to sluszna Prawda...


  "Wszystko jest od Boga i każdy wypełnia Jego plan. Nie muszę się z tym mierzyć i usprawiedliwiać Boga. "

  Oczywiscie, mozesz usprawiedliwiac to co potrafisz, a to co nie pasuje, omijasz...  "Sam Chrystus mówi że On i Ojciec ożywiają kogo chcą w Ew. Jana, a w Torze mówi że on daje łaskę komu chce i komu mu się podoba.
  A w Izajaszu Pan mówi że jego umysł nie jest jak nasz umysł i my inaczej myślimy."

  Zapomniales dodac ze Jezus w Biblii Rowniez uczy ze zwyciezcy da zasiasc na tronie, ze 'On i Ojciec' to jedno, i ze 'zwyciezcy' tez staja sie jednym z Ojcem jak i On.


  Pytanie wiec nadal bez Twojej odpowiedzi:


  Dlaczego mialby Bog uczyc nas bysmy kochali tych ktorzy nas nie miluja a jednoczesnie nienawidzilby tych ktorzy nie miluja Jego?
 • @eonmark 20:05:43
  Odpowiedziałem Ci dlaczego. Kończę rozmowę to do niczego nie prowadzi.
 • @Lukero 20:03:55
  Skoro 'Wszyscy' bez wyjatku stali sie grzesznikami ze wzgledu na pierwszego czlowieka, to chyba mowa o swiecie?
  tak tez 'Wszyscy' maja byc swietymi...
  Przynajmniej wedlug Pawla.

  Jak jeden zgrzeszy to Wszyscy sa winni.
  Ale jak chodzi o laske, to 'wszyscy' wedlug Ciebie znaczy tylko niektorzy?
 • @Lukero 20:10:11
  "Odpowiedziałem Ci dlaczego. Kończę rozmowę to do niczego nie prowadzi."

  Nie odpowiedziales dlaczego, Ty tylko napisales odpowiedz.

  Nie mozesz przeciez napisac ze w kazdym innym przypadku nazwalibysmy to 'hipokryzja'.

  Przyklad:

  Krol mowi swojemu ludowi zeby wszyscy sie kochali nawzajem, nawet swoich wrogow, tak by wszyscy byli podobni do Krola.
  Ale Krol nienawidzi wszystkich ktorzy jego nie kochaja.

  Dworzanie Krola beda bronic krola ze chociaz on nienawidzi tych ktorzy go nie miluja to tak naprawde ich kocha, a zycie im odbiera bo oni go nie kochaja.
 • @eonmark 20:10:46
  Tak ale nie ma na myśli wszystkich na całym świecie. Inaczej by przeczył całej swojej nauce i Ewangeliom musiałbyś przyznać. Gdyż zmartwychwstają tylko Ci w Chrystusie.

  Musisz to umieszczać w kontekście całego Jego nauczania i Chrystusa.

  Tylko linia Adama jest na podobieństwo Boże. Linia Adama = synowie Boży = Jerozolima.

  Czyli ci narodzeni z Ducha. Jana 1:12-13. Nikomu więcej. Oni są źrenicą Jego oka.
 • @Lukero 20:10:11
  " Kończę rozmowę to do niczego nie prowadzi."

  Nie ma co, masz wytrwalosc niemal apostolska.

  Milego dnia.
 • @eonmark 20:16:36
  Jeśli będziesz starał się każdy krok Boga motywować etycznie to daleko nie dojdziesz. Boga nie da się zrozumieć i nie muszę rozumieć chce być owcą i tyle. Pa.
 • @Lukero 20:20:10
  "Tylko linia Adama jest na podobieństwo Boże. Linia Adama = synowie Boży = Jerozolima."

  Nie prawda, 'synowie bozy' to nie jest okreslenie na 'linie Adama'.

  Jest przytlaczajac ilosc tekstu ktory spojnie i jasno to wyraza.

  Ale spojrz na owy brak logiki w tym co napisales:

  Jezeli bowiem 'linia Adama' to 'linia synow bozych' to Kain jest synem Bozym.

  A co z 'potomstwem kobiety'...?
 • @Lukero 20:22:11
  "Jeśli będziesz starał się każdy krok Boga motywować etycznie to daleko nie dojdziesz. Boga nie da się zrozumieć i nie muszę rozumieć chce być owcą i tyle. Pa."

  Ale cala informacje o Bogu czerpiemy z Biblii, przed jej ostateczna wersja zaaprobowana przez cesarstwo rzymskie , nawet nie wiedzialbyc o tym wszystkim co teraz glosisz, wiec pozwol ze ludzie czytaja uczciwie oraz uwaznie.

  A Ty jak chcesz zaslaniac sobie oczy na manipulacje, te cozywiste i te sporne, to Twoja sprawa.

  Jestes owca, Twoj wybor, ale poki co, to Prawda wyzwala, i nauki Jezusa o tym mowia.

  Wiesz co jest najwiekszym orezem szatana?

  'wiara i posluszenstwo'.

  Bez tego nie zbudowano by calego tego cyrku.
 • @Lukero 20:22:11
  "Boga nie da się zrozumieć i nie muszę rozumieć chce być owcą i tyle. Pa."

  Tu nie chodzi o zrozumienie Boga ale wlasnie o posluszenstwo.

  Jak czytasz Biblie to moze pamietasz jak to Bog, u Izajasza jezeli dobrze pamietam, 'krzyczy' zeby z nim wejsc w spor...bo ma dosc 'slepego posluszenstwa' ktorym wystwia ludzi na probe.
  Jak do tego ma sie bycie owca?

  Biblia jest jednym wielkim przykladem jak owca Izrael wiecznie bladzi przez swoj brak charakteru.

  Jakuba historia jednak uczy czegos innego.
 • @eonmark 20:33:45
  "Biblia jest jednym wielkim przykladem jak owca Izrael wiecznie bladzi przez swoj brak charakteru."

  W takim razie mamy dwie odmienne Biblie. Jedyny brak charakteru to jak uginamy się przed ludźmi. Dobranoc.
 • @Lukero 21:27:40
  ""Biblia jest jednym wielkim przykladem jak owca Izrael wiecznie bladzi przez swoj brak charakteru."

  W takim razie mamy dwie odmienne Biblie. Jedyny brak charakteru to jak uginamy się przed ludźmi. Dobranoc."

  Brak charakteru, to jak izrael wkolko skladal ofiary calopalne, swietowa szabatm i organizowal uroczystosci na czesc Boga...l ktore z czasem staly sie pustym gestem, ale robil tak bo nakazywal mu strach przed gniewem Boga.

  To jest brak charakteru, slepe posluszenstwo.

  Wiara ze wszystko co napisane w Biblii jest swieta Prawda i wola Boga, to jest brak charakteru.

  Nie zauwazyles jak na przykladzie nauk Jezusa kwestionowano owe nieomylne Slowo Boze?

  Powtarzanie wkolko ze wszystko co w Bibli jest zapisane jest swiete i prawdziwe jest wlasie przykladem owego slepego posluszenstwa.

  A jest oprocz zapewnien Pawla ze 'cale pismo' jest natchnione ( prawdziwe ) rowniez informacja ze wiele bylo piszacych z 'bogiem na ustach' a klamstwa.

  Taki kompletny brak charakteru szczegolnie zastanawia w swietle slow ze w przenice wsiano chwast.

  Tylko czystym sercem mozna odnalezc Prawde, a kazdy kto zapewnia ze wszystko jest wlasciwa nauka tylko dlatego ze posiada 'rzekome gwarancje' i to jeszcze z takich zrodel ten wybiera slepe posluszenstwo.


  "18 Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! -
  mówi Pan. "

  Wiesz w jakim kontekscie padly te slowa?
 • @Lukero 21:27:40
  "W takim razie mamy dwie odmienne Biblie. Jedyny brak charakteru to jak uginamy się przed ludźmi. Dobranoc."

  Przed kim ugial sie Dawid kiedy dokonano spisu, przed szatanem czy Bogiem?
 • @eonmark 21:43:22
  Zgodzę się tylko do tego że Żydzi bezmyślnie wykonywali przepisy, ale do pewnego stopnia potem wprowadzili Halkah.


  Chrystus w żadnym miejscu nie zakwestionował Słowa, w żadnym. Tylko babiloński kult faryzeuszy którzy stworzyli swoje rozumienie prawa, swój tallmud, swoje tradycje swoje synagogi. Eh, J 10:35 "Pisma nie można odrzucić... " Faryzeusze i ta reszta to była sekta poza torą, jak dzisiaj np kościół katolicki.

  Idę..
 • @Lukero 22:15:11
  "Chrystus w żadnym miejscu nie zakwestionował Słowa"

  Nie zgodze sie z tym Lukero.
  Uwazam ze zrobil to w paru miejscach.


  "10:35 "Pisma nie można odrzucić... "

  A dodal jakiego pisma?

  A wyjasnil czy chodzi mu o to ze nie mozna odrzucic kazdego zdania, czy calosci ogolnie, w ktorej 'spoczywa' cenna nauka?

  Jestes bezkrytyczny.

  Jezeli uwazasz ze to jest wlasciwa postawa, to byc moze, nie doczytales wielu subtelnych fragmentow ktore mowi wiecej niz niejedne opasle rozdzialy.


  Co do moich pogladow, opini...
  Moje poglady to przekonanie i rozwazania, moze krytyczne pod wieloma wzgledami.
  Ja rozumiem ze jak najbardziej moge sie mylic.
  Jednak nie zmartwi mnie nigdy jezeli okaze sie ze ktos inny mial racje a ja sie mylilem, bo liczy sie prawda.

  Pozdrawiam.
 • @eonmark 22:28:52
  Poproszę o te fragmenty.


  spór? yakach
  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=H3198&t=WLC
  Nie każe wieść sporu w sensie kłócić się, zobacz inne tłumaczenia, inne biblie.
  Każe podejść zobaczyć kto jest sprawiedliwszy, czy człowiek czy Bóg.
  Dlatego wers dwa dalej mówi że ukaże za nieposłuszeństwo.
 • @Lukero 22:37:28
  ""Chrystus w żadnym miejscu nie zakwestionował Słowa"

  Nie zgodze sie z tym Lukero.
  Uwazam ze zrobil to w paru miejscach.


  "Poproszę o te fragmenty.""
  "38 Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb!17 39 18 A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!"  "43 Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził20. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół "


  W ST nalezalo ukamieniowac kobiete za nierzad, Jezus nauczal odwrotnie.

  W ST praca w szabat oznaczala kare smierci, gdzie jest przyklad takiej kary.
  Jezus naucza ze to glupota.
 • @eonmark 01:09:25
  Witam, burza kilka dni temu internet zabiła w gminie :)

  W każdym razie Jezus jak powiedział z prawa nic nie zginie, ani jota. Tutaj też nie kwestionuje. To jest to o czym Paweł tak pisze, nie ma zbawienia przez uczynki prawa, gdyż każdy jest winny złamania prawa i przez to zbawienie jest tylko przez ODPUSZCZENIE grzechów. A więc jak On nam odpuścił przez krew tak my odpuszczajmy innym.

  Więc prawo jest i dalej jesteśmy winni jego przekraczania i jest naszym mścicielem krwi, a Chrystus, miłość i wiara naszym miastem ucieczki.

  Natomiast Żydzi nie zrozumieli że prawo nie było doskonałe.

  To ode mnie. Pozdrawiam.
 • @Lukero 16:03:51
  Dobrze ze tylko internet uszkodzila. Ostatnimi laty pogoda przynosi ludziom spustoszenia na duza skale w wiekszej czestotliwosci.


  Oczywiscie ze Jezus powiedzial ze z Prawa niec nie zginie w koncu Jezus jest symbolem tego Prawa w praktyce, zwiazanym jednak nie przez strach a prz Milosc.


  Jednak Prawo to nie 'cale pismo'.

  Biblia sklada sie z Prawdy i klamstwa, wszystko wymieszano razem zeby sprawdzic co wybiora ludzie.
  Strach ktory bedzie kazal nam poslusznie oddawac czesc swietosci pisma, obarczonego wplywem ziemskich sil, czy milosc do Prawdy ktora sprawi ze ludzie wylowia i oddziela prawde od klamstw.

  Zeby jednak tak wybrac trzeba uczciwosci wobec samych siebie.
  Najlatwiej jest beczec z cala reszta owieczek tej czy tamtej, skrzetnie podzielonej owczarni.


  Pawel jest modelowym przykladem falszywego proroka.

  Duzo prawdy, z powtykanymi klamstwami.
  Piotr napisal ze ludzie naiwni oraz ograniczeni beda zle odczytywac Super Zawilego Pawla.
  Wielu ludzi przytacza ten fragment zeby odeprzec zarzuty wobec nauk Pawla, jednak jakos nikt nie bierze pod uwage ze nie tylko Piotr mowi o dwuznacznosci Pawla ale jego wypowiedz moze byc rownie dwuznaczn.

  To ze nie ma zbawienia przez uczynki prawa jest najwiekszym klamstwem Pawla.

  Jezus podal przepis na osiagniecie zbawienia.
  Jest nim opowiesc o Samarytaninie.
  Nie ma tam nic o tym zeby uwierzyc ze Jezus jest bogiem, ze umarl za grzechy wszystkich, ze trzeba sie chlubic z kawalka drzewa albo zeby nasladowac biednego i umeczonego Pawla ktory wysyla swojego syna by ten pouczal o tym co to Pawel nie zrobil dla wspolbraci...


  Za to jest tam duzo o byciu ludzkim wobec drugiego czlowieka.

  Nieprawda jest tez ze nie moze byc zbawienia za uczynki w prawie bo wszyscy zgrzeszyli.
  Bog bowiem nie zbawia za bycie perfekcyjnym, bo nie ma takich ludzi.
  Bog usprawiedliwia grzesznikow jezeli sie w swoj ludzki, niedoskonaly sposob, Staraja.
  Znowu, Samarytanin jest tego potwierdzeniem.

  Jednak jest druga strona tego medalu.
  Zorganizowane koscioly nigdy by nie mogly zaistniec na taka skale gdyby ludzie znali takie proste prawdy a ' chlubienie sie z krzyza i 'wiara' to bardzo dochodowy interes ktory daje niebywala kontrole nad wielkimi owczarniami.Najwazniejsze jest posluszenstwo...w calej tej iluzji...zeby trwala.

  Pozdrawiam.
 • @eonmark 23:34:17
  W sumie to się nie zgodzę. Przede wszystkim że w Piśmie jest kłamstwo które czyha jak mina. Choćby z tego powodu że Bóg przez proroków stwierdza że on sam nie kłamie i Jego testament i Pismo jest święte i czyste. Wręcz nic nie można dodać ani ująć.
  Więc albo wierzymy Bogu albo traktujemy to jako bajkę lub po części bajkę i tworzymy Pismo na swoje podobieństwo i nazywamy Boga kłamcą przez to. Dlatego nie na darmo Pismo mówi, kto uwierzył Bogu przyznał Mu prawdomówność.


  I tak nie ma zbawienia przez uczynki nigdzie tego Chrystus nie naucza, inaczej nie byłby potrzebny On i Jego krew. Sam Chrystus w wielu miejscach naucza że zbawienie jest tylko przez Niego. Czyli przez łaskę. I także naucza że to On z Ojcem dają uczynki.

  Tak samo naucza Paweł, tak samo naucza Piotr, Dzieje.
  Ale przede wszystkim tak samo naucza ST i prorocy.

  Także kłamstwa nigdzie nie ma, wszystko że tak powiem "gra i śmiga"
 • @Naftali
  NAUKA O TRÓJCY JEST KŁAMSTWEM!

  Ty chyba nie zrozumiałeś mojego wpisu, zatem dla Ciebie oddzielnie napiszę, że Apostoł Paweł zaprzecza jakoby w Niebie istniała tak zwana TRÓJCA, czyli oprócz Boga Ojca i Boga Syna był również oddzielny byt, zwany Bogiem Duchem Świętym.

  Zaprzeczenie to, Apostoł wyraził w swoim 1 Liście do Koryntian następującymi słowami:

  „6 dla nas istnieje TYLKO JEDEN BÓG, OJCIEC, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, ORAZ JEDEN PAN, JEZUS CHRYSTUS, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy”.

  http://www.nonpossumus.pl/ps/1_Kor/8.php 8/6

  Zatem dla człowieka wierzącego, jak uczy Paweł, istnieje tylko Bóg Ojciec i Jego Syn.

  Nauka o Bogu Duchu Świętym, czyli o trzeciej osobie boskiej zamieszkującej Niebo, jest kłamstwem.

  Czas wielki Naftali byś i Ty wyraził swój pogląd na ten temat!

  PS

  Oczywiście Apostoł Paweł nie jest wcale bezczelny, no ale jak wspomniałem już, Ty chyba nie zrozumiałeś mojego wpisu.


  http://s6.ifotos.pl/img/obcite-ko_nxrpehh.jpg
 • @Naftali
  EWANGELIA WEDŁUG MATEUSZA 7:6


  http://togetherforever.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/szlaczek20qv4.gif

  No cóż Naftali, nie mam najmniejszego wpływu na to, że masz jakieś urojenia i zwidy.

  Nie chcesz się odnosić merytorycznie do tekstu – Twoja wola.

  Tak na m marginesie dodam, że całkowicie zgadzam się z Apostołem Pawłem w każdej wyrażonej przez niego kwestii. Był to Apostoł wybrany przez Pana Jezusa Chrystusa. A Pan Jezus Jest Bogiem i Był Bogiem.

  Właśnie Apostoł Paweł ten fakt Boskości Pana Jezusa, w swoich Listach podkreśla.

  Przykładowo, w Liście do Kolosan, stwierdza, że:

  - Bóg Ojciec upodobał sobie, żeby w Panu Jezusie zamieszkała cała pełnia Boskości. (1:19)
  - Pan Jezus Jest Obrazem Boga Ojca. (1:15)
  - Pan Jezus Jest Głową ludzi wywołanych. (1:18)
  - ludzie wierzący przeniesieni są do Królestwa Bożego Syna. (1:13)
  - PAN JEZUS JEST STWÓRCĄ. (1:16)

  W drugim rozdziale tegoż Listu Apostoł wyraźnie zaznacza, że w Panu Jezusie mieszka cieleśnie cała pełnia Boskości. (2:9)

  Dodaje również, że:

  - Ludzie wierzący mają pełnię w Panu Jezusie. (2:10)
  - Pan Jezus Jest Głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności. (2:10)

  Zatem Twoje oskarżenia mówiące o tym, że jakoby Listy Pawła mi nie pasowały, są dalszym etapem choroby, która Cię toczy.

  Kompletnie nie znasz Nauki Pana Jezusa.
  Nie interesuje Cię prorok Izajasz, który nazywa Pana Jezusa Bogiem Potężnym. Nie interesuje Cię Apostoł Tomasz, który również określa Zbawiciela Bogiem i jak się okazuje, to nie mi przeszkadza Paweł, tylko Tobie, ponieważ również i tenże Apostoł podkreślał Boskość Bożego Syna.

  Mam tylko taką nadzieję, że chociaż niektórzy Czytelnicy Nowego Ekranu zauważą w Tobie fałszywego proroka i zamiast słuchać Ciebie, zwrócą się bezpośrednio o zrozumienie Słów Biblijnych, do Pana Jezusa Chrystusa, Syna Ojcowskiego.

  Ale ze względu na to, że moim celem nie jest obrażanie ludzi, tylko walka z ich fałszywymi poglądami, dodam na zakończenie, że nie mam już najmniejszego zamiaru rzucać pereł… Naftali! Przynajmniej, nie w Twoim kierunku!

  Oczywiście pozdrawiam!

  http://togetherforever.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/szlaczek20qv4.gif


  http://s6.ifotos.pl/img/obcite-ko_nxrpehh.jpg
 • ---------------------------WAŻNE !!!!!!!!!!!!!!
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/05/02/blekitna-polska-kryzys-politycznego-myslenia/
 • Ks. Jan Jenkins "Dlaczego Bóg pozwala na istnienie zła?" (mp3)
  http://torun.piusx.org.pl/katechezy-srodowe/katecheza-trzynasta-dlaczego-bog-pozwala-na-istnienie-zla/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031