Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 107 komentarzy

Maciej Ł.

Maciej Ł. - Radca prawny.

SKOK a bank

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proszę o opinie, czy konto w SKOK-u (i, w którym SKOK-u) jest bardziej opłacalne od konta w banku.

Od kilku lat toczą się dyskusje na temat SKOK-ów jako konkurencji dla banków.  Oferta mojego banku nie należy do najlepszych.  Interesują mnie takie kryteria, jak:

1. przelewy bez opłat,

2. dogodny i bezpłatny dostęp do wielu bankomatów,

3. oprocentowanie środków wyższe niż 0,10%.

Myślę, że są to kryteria, które dla większości są najważniejsze. Przeglądałem swego czasu, gdzie opłacałoby się przenieść konto bankowe. Znalazłem banki, które oferują dość korzystne warunki, ale wśród SKOK-ów takich nie znalazłem. Aczkolwiek nie sprawdzałem wszystkich. Proszę o opinie, czy konto w SKOK-u (i, w którym SKOK-u) jest bardziej opłacalne od konta w banku. Jeśli jest taki SKOK, który ma ofertę podobną do ofert banków z czołówki w rankingach, to założę konto w SKOK-u. Jeśli nie, to pójdę do banku. W tych ofertach SKOK-ów, które przeglądałem niestety były opłaty za przelewy a są banki, które ich nie pobierają. Dostęp do bankomatów również nie jest atutem SKOK-ów. Dodać wypada, że niektóre banki mają ciekawe, dodatkowe warunki, jak np.: wypłacanie prowizji za niektóre zakupy kartą kredytową.

KOMENTARZE

  • Ranking
    Rzetelny i niezależny ranking banków jest bardzo potrzebny: dla konta osobistego, dla konta małej firmy (Miśp), ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930