Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 107 komentarzy

Maciej Ł.

Maciej Ł. - Radca prawny.

SKOK a bank

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proszę o opinie, czy konto w SKOK-u (i, w którym SKOK-u) jest bardziej opłacalne od konta w banku.

Od kilku lat toczą się dyskusje na temat SKOK-ów jako konkurencji dla banków.  Oferta mojego banku nie należy do najlepszych.  Interesują mnie takie kryteria, jak:

1. przelewy bez opłat,

2. dogodny i bezpłatny dostęp do wielu bankomatów,

3. oprocentowanie środków wyższe niż 0,10%.

Myślę, że są to kryteria, które dla większości są najważniejsze. Przeglądałem swego czasu, gdzie opłacałoby się przenieść konto bankowe. Znalazłem banki, które oferują dość korzystne warunki, ale wśród SKOK-ów takich nie znalazłem. Aczkolwiek nie sprawdzałem wszystkich. Proszę o opinie, czy konto w SKOK-u (i, w którym SKOK-u) jest bardziej opłacalne od konta w banku. Jeśli jest taki SKOK, który ma ofertę podobną do ofert banków z czołówki w rankingach, to założę konto w SKOK-u. Jeśli nie, to pójdę do banku. W tych ofertach SKOK-ów, które przeglądałem niestety były opłaty za przelewy a są banki, które ich nie pobierają. Dostęp do bankomatów również nie jest atutem SKOK-ów. Dodać wypada, że niektóre banki mają ciekawe, dodatkowe warunki, jak np.: wypłacanie prowizji za niektóre zakupy kartą kredytową.

KOMENTARZE

  • Ranking
    Rzetelny i niezależny ranking banków jest bardzo potrzebny: dla konta osobistego, dla konta małej firmy (Miśp), ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031